Komunikat
  • 26 marca Jarmark Wielkanocny w Hotelu Górski w Proszeniu.  ∗
  • 750 lat nadania praw miejskich dla Wolborza (1273 - 2023) ∗
  • 15 marca upływa termin zapłaty I raty podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego.  ∗

103.000,00 na koncie WOŚP w Wolborzu

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 4 =
01-02-2023
31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wolborzu zakończył się ogromnym sukcesem. Aktualnie na koncie sztabu jest ponad 103.000,00 zł
zdjęcie
Na ten sukces pracowało bardzo wiele osób działających w sztabie WOŚP w Wolborzu. W tym roku w przygotowania do finału włączyły się jak zawsze jednostki OSP z terenu Gminy Wolbórz - które rozwiozły wolontariuszy po wszystkich zakątkach gminy - dzięki temu do puszek ich trafiło blisko 24.000 zł. Wszystkie KGW upiekły ciasta,  a Wolborskie Centrum Kultury udzieliło swoich pomieszczeń do zorganizowania akcji.  Dzięki sponsorom i darczyńcom pozyskano  pieniądze na działania oraz mnóstwo przedmiotów i voucherów na usługi. Wośpowy kram - zebrał blisko 10.000 zł 

W sobotę odbył się bieg "policz się z cukrzycą" połączony z Morsowaniem - w tym roku włączyły się w organizację dwie grupy morsów (Zimnolubni Lubiatów oraz Klub Morsa Moszczenica) oraz OSP Wolbórz. Było ognisko, kram z ciastami, ciepły żur no i kąpiel w 8 basenach strażackich. Na morsowanie przybyło blisko 100 osób z różnych stron naszego powiatu. Akcja ta przyniosła blisko 4.000 zł. Po południu odbył się maraton fintess z jogą i animacjami dla dzieci - wzięło w nim udział około 50 osób - zebrano 1.700 zł. - poinformowała Marta Smejda. 

W niedzielę w trakcie finału  w WCK zagrały 4 zespoły: COŚ LEPSZEGO, KAZZU, JAZZY SINGERS I THE ZBH. 
Zorganizowano 4 bloki z licytacjami, animacje dla dzieci, malowanie buziek  oraz zabawy z  drużyną harcerską. W licytacjach padły następujące wyniki: 
  • Płytka od Ceramiki Paradyż - 10.000 zł 
  • Złote serduszko Sztabu od Jubilera BUDA  - 4.800 zł 
  • Okulary od Jurka Owsiaka - 1.350 zł 
  • Obraz od Tomasza Kozłowskiego - 1.130 zł 
W sumie zebrano w licytacjach ponad 33.000 zł. Ogromne podziękowania dla Teresy Kopańskiej, która pozyskała do wspólnych działań ogrom darczyńców. - Sztab WOŚP w Wolborzu dziękuje mieszkańcom Gminy Wolbórz - mamy bardzo zdolnych, pracowitych i otwartych mieszkańców. Możemy być dumni, że tu żyjemy i dajemy od siebie tyle dobra. - dodała Marta Smejda szefowa sztabu. 
← powrót