55 lat Stowarzyszenia Przyjaciół Wolborza

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 3 =
07-10-2018
Wolborzanie w drodze do Niepodległości - pod takim hasłem odbył się ciekawy wieczór w Wolborskim Centrum Kultury. Wieczór był okazją do świętowania jubileuszu 55 lecia SPW. 
zdjęcie
Zebrani członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Wolborza oraz zaproszeni goście spotkali się w piątkowe popołudnie w Muzeum Pożarniczym gdzie otwarta została okolicznościowa wystawa Wolborzanie w drodze do Niepodległości. Na wystawę złożyły się pamiątki i zdjęcia ukazujące mieszkańców regionu, którzy walczyli o niepodległość naszej Ojczyzny. 

Póżniej wszyscy przeszli do sali widowiskowej WCK gdzie uczczono jubileusz 55-lecia Stowarzyszenia Przyjaciół Wolborza. W trakcie spotkania odbyła się promocja wydawnictw albumowych poświęconych sławnym Wolborzanom oraz wojnie i okupacji na ziemi wolborskiej. Były życzenia i kwiaty dla prezes Stowarzyszenia Teresy Dudy. Podziękowania i gratulację złożył m.in. Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros. 

Okolicznościowe prelekcje wygłosili m.in. Bogdan Szulc Przewodniczący Rady Miejskiej Wolborza oraz Zenon Puchała - wiceprezes SPW. 

Po części oficjalnej goście mogli wysłuchać koncertu wiolonczelistów w towarzystwie perkusisty. To niecodzienne zestawienie muzyki rockowej wykonywanej na instrumentach raczej kojarzonych z muzyką poważną przypadło zebranym do gustu. 

Wszyscy zebrani opuszczając Wolborskie Centrum Kultury otrzymali wydawnictwa wydane przez Stowarzyszenie. Organizatorem wieczoru było Stowarzyszenie Przyjaciół Wolborza. 
← powrót