Ballada i Zemsta

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =
19-09-2023
Czytelnicy biblioteki, seniorzy, młodzież ze szkół z Gminy Wolbórz oraz ZSCKU wzięli udział w projekcie ,,Czujesz literaturę? Czuję… Zmysłowy świat w ,,Balladach i romansach” A. Mickiewicza i ,,Zemście” A. Fredry”
zdjęcie
Projekt dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, a jego realizatorem jest Stowarzyszenie Wirtuoz w partnerstwie z Miejską Biblioteką Publiczną w Wolborzu. Dzięki spektaklowi słowno – muzycznemu uczestnicy obejrzeli interpretację ,,Zemsty” A. Fredry– utworu, który piętnuje obłudę i zakłamanie, a jego tematyka jest wciąż aktualna. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło.

W spektaklu zaprezentowali się artyści – amatorzy z Gminy Wolbórz, za aranżację muzyczną odpowiedzialna była Ewelina Hak, o światło i dźwięk zadbał  Jacek Kopański, adaptacja i reżyseria Kamila Dubilas – dyrektor Wolborskiego Centrum Kultury. W inicjatywie wzięła udział Sekretarz Gminy Wolbórz Pani Elżbieta Bijoch oraz Konrad Podwysocki p.o. dyrektora ZSCKU w Wolborzu.

Projekt ,,Czujesz literaturę? Czuję… Zmysłowy świat w ,,Balladach i romansach” A. Mickiewicza i ,,Zemście” A. Fredry” zakłada wystawienie dwóch spektakli przez artystów amatorów w różnym wieku, dzięki czemu wpłynie na podniesienie poziomu czytelnictwa poprzez zaangażowanie czytelników w tworzenie sztuki, pogłębienie znajomości literatury, warsztaty stylizacji na postacie literackie.

Kolejna odsłona projektu odbędzie się 27 września o godz. 10.00 w Wolborskim Centrum Kultury, kiedy obejrzymy spektakl inspirowany ,,Balladami i romansami” A. Mickiewicza w adaptacji i reżyserii Dagmary Razik oraz Magdy Domarańczyk, a w roli aktorów zobaczymy młodzież z ZSCKU w Wolborzu. Serdecznie zapraszamy!
← powrót