Dni Wolborza 2023

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 8 =
25-05-2023
Lady Pank gwiazdą tegorocznych Dni Wolborza, które odbywają się w 750-rocznicę nadania miastu praw miejskich. Z tej okazji już w piątek 2 czerwca odsłonimy wolborski Zamek, zwany "Małym Wawelem". 
zdjęcie
Święto miasta rozpoczniemy w piątek 2 czerwca o 18:00 w kolegiacie wolborskiej, gdzie odprawiona zostanie Msza Święta w intencji miasta, którą koncelebrował będzie Arcybiskup senior ks. Władysław Ziółek. Po Mszy Świętej zapraszamy na wirtualną wycieczkę po wolborskim zamku, którego imponujące fragmenty fundamentów, świadczące o wielkości budowli z XV wieku odkryli archeolodzy pracujący na zlecenie Andrzeja Jarosa Burmistrza Wolborza. Prezentacji dokona Tomasz Olszacki z pracowni archeologicznej. 

Po prezentacji w kolegiacie, przed kościołem ok. godz. 19:00 odsłonięty zostanie monument i makieta wolborskiego zamku z okazji 750-lecia nadania praw miejskich. Następnie zapraszamy na okolicznościową wystawę do Muzeum w Wolborzu. 

W sobotę i niedzielę (3 i 4 czerwca) zapraszamy na stadion Orlika, gdzie odbędą się koncerty i imprezy towarzyszące. Gwiazdą tegorocznych Dni Miasta będzie zespół Lady Pank. Program koncertowy dostępny jest na plakacie wydarzenia. 

Na Dni Miasta zapraszają Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza oraz przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Klewin. 
← powrót