Forteca o Pileckim

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =
13-05-2018
Za nami pierwsze z wydarzeń organizowanych w Wolborzu w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa pod tytułem ,,Promocja czytelnictwa i bibliotek" 
zdjęcie
W sali Wolborskiego Centrum Kultury pojawili się czytelnicy, przedstawiciele władz samorządowych, którym wręczone zostały statuetki za wspieranie bibliotek w ich życiu i działalności oraz wszyscy dyrektorzy bibliotek z powiatu piotrkowskiego. Wolbórz stał się tego dnia centralnym miejscem powiatowego święta bibliotek.

Było kulturalnie, z akcentami historycznymi oraz rockowym pazurem w wykonaniu zespołu Forteca.  Wysłuchano wystąpienia Prezesa Polskiego Związku Bibliotek Jana Krajewskiego, mówcy Jolanty Kopeć o wartości kultury czytania i roli ksiązki w życiu człowieka oraz prelekcji dr Sebastiana Adamkiewicza  ,,O roli bibliotek w budowaniu drogi do niepodległości”.

Do Wolborza przyjechała także Katarzyna Moroz-Gołacka Naczelnik Wydziału Dialogu Społecznego z Urzędu Marszałkowskiego oraz Piotr Wojtysiak wicestarosta powiatu piotrkowskiego.

Zadanie zostało sfinansowane z Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2018 rok. Realizatorem projektu, który wygrał dzięki oddanym głosom przez mieszkańców naszej gminy, było Stowarzyszenie Wirtuoz a autorem projektu Magdalena Wnukiewicz dyrektor wolborskiej biblioteki. Projektodawczyni oraz mieszkańcom gminy za oddane głosy na projekt podziękował Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros. 

Kolejne wydarzenia w ramach projektu "Promocja czytelnictwa i bibliotek" odbędą się 27 maja na pl. Jagiełły w Wolborzu. Już teraz zapraszamy. 

Fot. Michał Maciejek.
← powrót