Jabłonka w Wolborzu

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
10-06-2024
Delegacja partnerskiej Gminy Jabłonka na Orawie gościła dwa dni w Wolborzu. Goście przyjechali na Dni Miasta, na zaproszenie Burmistrza Wolborza Andrzeja Jarosa. 
zdjęcie
Do Wolborza delegacja z Jabłonki przyjechała z nowowybranym wójtem Stanisławem Kasprzakiem. Goście zwiedzili Wolbórz i zapoznali się z jego historią, o której opowiedział Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza. Goście obejrzeli Pałac Biskupów Kujawskich, Muzeum Pożarnicze, po którym oprowadził kustosz Andrzej Kotlicki, Stado Ogierów w Bogusławicach, gdzie delegację przyjął Jacek Ostrowski właściciel oraz Szkołę Podstawową i Dom Ludowy w Goleszach Dużych. 

Goście wzięli udział w Dniach Wolborza, które uświetnił występ zespołu ludowego OwCok z Jabłonki oraz we Mszy Świętej w Kolegiacie, którą oprawił występ góralskiego zespołu. 

Delegacje z Jabłonki, opórcz wójta Stanisława Kasprzaka tworzyli: Monika Mastela - Zastępca Wójta, Jan Głusiak - Przewodniczący Rady Gminy Jabłonka, Anna Paś-Filipek - Dyrektor Orawskiego Centrum Kultury w Jabłonce, Karolina Strama, Anna Tomala, Lidia Czerwonka, Stefania Zahora-Buławska oraz Adam Giądła - Radny Gminy Jabłonka
← powrót