Koncertowe lato rozpoczęte

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 1 =
08-07-2024
Takiego koncertu dawno w wolborskiej kolegiacie nie było. W ramach Koncertowego Lata w kolegiacie wolborskiej wystąpił słynny zespół „Zelowskie dzwonki”.
zdjęcie
Publiczność usłyszała kilkanaście utworów sakralnych, ale i kilka spoza muzyki kościelnej, .m.in. Hallelujah Leonarda Cohena czy motyw muzyczny z filmu „Piraci z Karaibów”. Zespołem dyrygowała pani Anna Kimmer, a w szczegóły koncertu wprowadziła wolborską publiczność pani Kinga Gryger. Artyści otrzymali owacje na stojąco. 

Zelowskie Dzwonki to jedyny w Polsce zespół grający muzykę na dzwonkach ręcznych. Mają ich blisko 70 sztuk. Grupa powstała w 1999 roku i działa przy parafii ewangelicko-reformowanej w Zelowie. Zespół przez blisko ćwierć wieku swojej działalności zdobył wiele nagród i wyróżnień. Koncertuje na terenie całego kraju i za granicą. 
 
Koncert był również okazja by oficjalnie poinformować, że orkiestra dęta OSP Żarnowica Duża otrzymała od kardynała Kazimierza Nycza podziękowanie za pomoc w organizacji Święta Dziękczynienia w Parafii Opatrzności Bożej w Warszawie. Kapelmistrz orkiestry Gabriel Zaremba nie ukrywał, że bardzo ucieszyło go to wyróżnienie. Do gratulacji przyłączyli się burmistrz Wolborza Andrzej Jaros i przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Klewin. Dodajmy, że podobny list z podziękowaniami od kardynała Nycza otrzymał Andrzej Jaros za wspieranie orkiestry dętej OSP Żarnowica Duża.
 
Zapraszamy na kolejne koncerty. Najbliższy 28 lipca  o godz. 19.00. Zabrzmi muzyka sakralna od XVIII do XXI wieku. Wystąpią: uznany organista Marek Kudlicki oraz sopranistka Agnieszka- Gertner- Polak. Wstęp wolny.

Koncerty zostały dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego dzięki staraniom Stowarzyszenia Przyjaciół Wolborza.
← powrót