4 + 4 =
Link
4 + 4 =
04-02-2024
W niedzielę 4 lutego w Rozprzy odbyły się I Powiatowe Halowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.
zdjęcie
Naszą gminę reprezentowali w kategorii dziewcząt MDP Proszenie i MDP Psary Stare oraz w kategorii chłopców MDP Polichno i MDP Żarnowica. Zespoły spisały się znakomicie.

W kategorii dziewcząt startowało 10 zespołów, a zwyciężyła MDP Proszenie, a MDP Psary Stare zajęła VIII miejsce. Zwycięska  drużyna wystąpiła w składzie: Anastazja GIELEC, Amelia MIDERA, Hanna OSTALAK, Nikola SOŃTA i Julia GIESZCZ, rezerwową była Julia MALEC.

W kategorii chłopców startowało 12 zespołów. MDP Polichno zajęła III miejsce, a MDP Żarnowica  V miejsce.

W klasyfikacji indywidualnej w grupie dziewcząt, gdzie startowało 49 dziewcząt,  III miejsce zajęła Amelia MIDERA, IV miejsce – Hanna OSTALAK – obie MDP Proszenie, IX miejsce – Martyna MOSPINEK – MDP Psary Stare i X miejsce – Julia GIESZCZ – MDP Proszenie.

Wśród chłopców, których startowało 57, zwyciężył Aleksander CYBULA, III miejsce zajął Błażej RYTYCH – obaj MDP Polichno.

Gratulacje opiekunom drużyn i zawodnikom złożył Burmistrz Wolborza Andrzej JAROS i Przewodniczący Rady Miejskiej w Wolborzu Zbigniew KLEWIN. Gratulujemy wszystkim osiągniętych wyników.

MDP Proszenie reprezentować będzie powiat piotrkowski w dniu 10 lutego na zawodach wojewódzkich w Drzewicy.