NASZA NIEPODLEGŁA

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 5 =
11-06-2018
W związku z obchodami Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Szkole Podstawowej w Komornikach odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Polsce.
zdjęcie
Do udziału w konkursie, który odbył się 7 czerwca br. zostali zaproszeni uczniowie ze wszystkich szkól Gminy Wolbórz. Na eliminacje stawiło się 18 uczestników wraz z opiekunami. Zmagania konkursowe polegały na rozwiązaniu testu wiedzy o Polsce z okresu 1914 – 1926.

Wiedza uczniów na temat trudnej drogi Polski do odzyskania niepodległości okazała się naprawdę imponująca, dlatego też każdy uczestnik uzyskał tytuł Młodego Patrioty. Laureatką natomiast została uczennica klasy II Publicznego Gimnazjum Ewelina Gajda, zaś finalistami zostali: Aleksandra Gurdziolek  i Jakub Rafalski ze Szkoły Podstawowej w Wolborzu oraz Monika Kubicka – uczennica gimnazjum.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez burmistrza Wolborza pana Andrzeja Jarosa. Podsumowanie konkursu uświetnił swoją wizytą Przewodniczący Rady Miejskiej Wolborza pan Bogdan Szulc, który wręczył dzieciom nagrody i pogratulował im wiedzy historycznej.

Nad organizacją konkursu czuwała dyrektor Szkoły Podstawowej w Komornikach pani Dorota Gieszcz oraz nauczycielka historii pani Wiesława Gralińska.
← powrót