Pieśni Niepodległej wybrzmiały

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
13-11-2023
Stowarzyszenie Wirtuoz zakończyło realizację zadania ,,Pieśni Niepodległej”.
zdjęcie
Projekt polegał na organizacji wydarzeń, podczas których uczestnicy obejrzeli spektakl słowno-muzyczny w wykonaniu zespołu FORTECA WALKA – TRWA z gościnnym udziałem dzieci i młodzieży oraz lokalnych artystów, zachęcając do włączania społeczności w aktywne świętowanie Święta Niepodległości. 

Zadanie zakładało organizację uroczystości upamiętniających 105 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości poprzedzonych warsztatami historyczno – muzycznymi dla dzieci i młodzieży. W spektaklu zaprezentowane zostały utwory nawiązujące do historii Narodowych Bohaterów walczących o wolną Polskę. Całość dopełniona została wystawą „Polskie Symbole Narodowe”. 

Na wolborskiej scenie oprócz występu Zespołu Forteca – Walka Trwa, zaprezentowała się młodzież z ZSCKU w Wolborzu, Zespół Proszeniacy, Wolborskie Nuty , Nad Wolborką oraz Chór Jana z Ręczna. 

W występach opowiadano historię miłości do Ojczyzny poprzez różne aspekty sztuki i interpretacje utworów patriotycznych w muzyce, teatrze i tańcu. Podczas występów artystycznych zespołów przedstawione zostały utwory pretendujące do najważniejszej Pieśni Narodowej, ukazane zostały tańce narodowe, scenki rodzajowe z okresu wojennego. 

W wydarzeniu okolicznościowe przemówienie wygłosił Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros. Realizatorem zadania było Stowarzyszenie Wirtuoz. Projekt ,,Pieśni Niepodległej” dofinansowano ze środków Biura NIEPODLEGŁA w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa” 2023.

 
← powrót