Poseł Lorek Honorowym Obywatelem Wolborza

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =
04-02-2023
W Wolborzu odbył się koncert noworoczny podczas którego prezentowane były dokonania samorządu oraz plany inwestycyjne na nowy rok. Wręczono tytuły zasłużonego i honorowego obywatela. 
zdjęcie
Gości zgromadzonych w sali widowiskowej Wolborskiego Centrum Kultury powitał Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros, który omówił zrealizowane w minionym roku inwestycje. Były to m.in. inwestycje drogowe, rozbudowa Szkoły Podstawowej w Goleszach Dużych, budowa dwóch rond oraz strefy rekreacyjnej wraz z kortem tenisowym w Wolborzu.

W drugiej części prezentacji burmistrz przedstawił plany inwestycyjne na rok bieżący, w którym do wydania są 33,2 mln zł w tym 21,4 mln to dotacje zewnętrzne. Rekordowa suma, na poziomie 45 procent całego budżetu Wolborza, który wynosi ponad 74,4 mln zł. Pieniądze te sfinansują m.in. modernizację gminnych ujęć wody, przebudowę Szkoły Podstawowej w Komornikach oraz inwestycje drogowe i infrastrukturalne. 

Po części prezentacyjnej, w której burmistrz omówił działalność samorządu, rozpoczęła się uroczystość wyróżnienia i nagrodzenia zasłużonych mieszkańców gminy Wolbórz. Uhonorowano okolicznościową plakietą Grupę Motocyklową Wolbórz, która działa na terenie gminy, włączając się aktywnie w jej życie, od 10 lat. Wyróżnienie odebrał Zdzisław Walaszkiewicz. 

Tytuł Zasłużony dla Gminy Wolbórz odebrali podczas koncertu Zenon Puchała i dr Teresa Duda ze Stowarzyszenia Przyjaciół Wolborza, natomiast tytuł Honorowego Obywatela Wolborza oraz klucz do miasta otrzymał z rąk Burmistrza, poseł na Sejm Grzegorz Lorek, w uznaniu zasług na rzecz Miasta i Gminy Wolbórz polegających na wspieraniu samorządu w zakresie planów i zamierzeń stawiając Wolbórz w roli lidera gospodarczego powiatu piotrkowskiego. 

- Serdecznie dziękuje za to wyjątkowe wyróżnienie. W swoim zawodowym życiu przeszedłem wszystkie szczeble samorządowego życia, wiem z jakimi problemami zmagają się małe ojczyzny. Zarządzanie gminą, procesami inwestycyjnymi i pozyskiwanie na to pieniędzy to wielka odpowiedzialność. Wolbórz dzis jest powiatowym liderem z bardzo dużym budżetem, który z rozwagą jest wykorzystywany przez Burmistrza Jarosa i jego zespół. Wielu ościennych samorządowców z podziwem patrzy na rozwijającą się Gminę Wolbórz. Jestem przekonany i dołożę starań aby w tym roku ten budżet inwestycyjny jeszcze się powiększył ku zadowoleniu mieszkańców gminy. Jeszcze raz dziękuje Radzie Miejskiej za przyznanie mi tytułu Honorowego Obywatela Wolborza. - powiedział Grzegorz Lorek, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej. 

Wyróżnienia wręczali Burmistrz Wolborza, którym towarzyszyli przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Klewin oraz Jolanta Latocha przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Rady Miejskiej. 

Wśród gości, którzy odwiedzili Wolbórz tego wyjątkowego wieczoru byli m.in. Zbigniew Ziemba wicemarszałek województwa łódzkiego oraz Piotr Wojtysiak starosta powiatu piotrkowskiego, przewodniczący Rady Powiatu Bernard Matyszewski wraz radnym Elżbietą Ościk, Michałem Szymańskim i Krzysztofem Kondaszewskim. 

Gwiazdą wieczoru, która wystąpiła podczas wolborskiego koncertu noworocznego było trio tenorów Tre Voci. Znakomity zespół porwał publiczność doskonałymi głosami i muzyką. Koncert poprowadziła Kamila Dubilas, dyrektor Wolborskiego Centrum Kultury. 

Koncert Noworoczny zainaugurował obchody 750-lecia nadania praw miejskich dla Wolborza.
Relacja video z koncertu tutaj 


(fot. www.motionfilms.pl)
← powrót