Przyjaciele Wolborza obradowali

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 3 =
24-05-2023
Podczas Walnego Zebrania Stowarzyszenia Przyjaciół Wolborza w dniu 23 maja 2023 r. rozstrzygnięto konkurs wiedzy o Wolborzu.
zdjęcie
W tym roku, do mającego już ponadtrzydziestoletnią historię konkursu, przystąpiły również szkoły z Komornik, Golesz i Proszenia.
Najlepszymi okazali się:
SP Wolbórz:
1 m. Natalia Czapla
2 m. Amadeusz Maciejewski
3 m. Iga Malinowska

SP Komorniki:
1 m. Miłosz Śliwiński
2 m. Oliwia Derewęda
3 m. Kacper Owczarek

SP Golesze:
1 m. Lena Bogusławska
2 m. Jakub Szczepanik
3 m. Paulina Sójka
Uczniowie szkoły w Proszeniu przystąpią do konkursu  26 maja. 

Nagrody wręczyli Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros, prezes SPW Teresa Duda oraz wiceprezes SPW Zenon Puchała, który przygotował konkurs. W tym roku ze względu na doniosły jubileusz 750-lecia Wolborza oraz 60-lecia istnienia SPW laureaci otrzymali nagrody związane z tymi rocznicami, które ufundowali: Urząd Miejski w Wolborzu, Stowarzyszenie Przyjaciół Wolborza, Wolborskie Centrum Kultury oraz Pożarnicze Centrum.

Podczas zebrania uroczyście podziękowano pani Jadwidze Banaszkiewicz za wieloletnią działalność i pracę w Zarządzie SPW, za jej inicjatywy i aktywność na rzecz społeczności gminy Wolbórz. 

W dalszej części zebrania prezes  Teresa Duda przedstawiła m.in. plany na rok 2023. A dotyczą one głównie wspomnianych jubileuszy 750-lecia nadania praw miejskich Wolborzowi, 60-lecia SPW oraz rocznicami związanymi z Waldemarem Goszczem. Burmistrz Wolborza podkreślił ścisłą współpracę Urzędu i SPW w zakresie organizacji wszelkich działań- m.in. związanych z wolborskim zamkiem czy wydaniem publikacji o historii Wolborza. Również dyrektor WCK Kamila Dubilas zadeklarowała pomoc i współpracę w planowanych przedsięwzięciach, w tym w organizacji konferencji i w Przeglądzie Wokalnym im. Waldemara Goszcza. 

Na wszystkie te wydarzenia serdecznie zapraszamy.
← powrót