Radni obejrzeli gminne inwestycje

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 6 =
25-05-2023
Radni Rady Miejskiej Wolborza zapoznali się ze stanem miejskich i gminnych inwestycji. Część została już zakończona inne są w trakcie realizacji. 
zdjęcie
Spotkania radnych Rady Miejskiej Wolborza z Burmistrzem Andrzejem Jarosem w terenie to już tradycja. W trakcie objazdu gminy radni mają okazję zobaczyć zrealizowane inwestycje oraz stan prac na jeszcze trwających. 


Radni obejrzeli dwa zmodernizowane ujęcia wody w Wolborzu i Polichnie. Dzięki tym modernizacjom miasto i gmina Wolbórz jest zabezpieczona w dostawę bieżącej, czystej wody pitnej dla wszystkich rejonów gminy. Wydajność ujęć wody zwiększyła się z 60 do 120 m3 na godzinę. Wartość inwestycji: 6.642.000,00 zł. Dofinansowanie z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 4.900.000,00 zł.

Następnie radni obejrzeli oddaną do użytku ulice Słoneczną w Wolborzu oraz trwającą budowę dróg z chodnikami w Swolszewicach Dużych i Komornikach. Wartość inwestycji  7.720.636,02 zł. Dofinansowanie z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład w wysokosci 4.800.000,00 zł. 


Wszystkie wizytowane przez radnych inwestycje zrealizowane zostały dzięki dotacjom pozyskanym przez Gminę Wolbórz oraz dzięki decyzjom i planowaniu inwestycyjnemu, które realizuje zespół Burmistrza Andrzeja Jarosa po zatwierdzeniu planów przez Radę Miejską Wolborza. 
← powrót