Komunikat
  • 26 marca Jarmark Wielkanocny w Hotelu Górski w Proszeniu.  ∗
  • 750 lat nadania praw miejskich dla Wolborza (1273 - 2023) ∗
  • 15 marca upływa termin zapłaty I raty podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego.  ∗

Remont Domu Ludowego w Goleszach

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 7 =
11-03-2020
Trwa jedna z największych inwestycji w naszej gminie w tym roku. Modernizowany jest Dom Ludowy w Goleszach Dużych. 
zdjęcie
Kompleksowy remont budynku Domu Ludowego potrwa do sierpnia br. Dziś budynek nie przypomina dotychczasowej siedziby, wiele ścian i dach zostało rozebranych. Prace budowlane obejmują kompleksową termomodernizację z wymianą stolarki, drzwiowej i okiennej.


Zamontowane zostanie nowe źródło ciepła, którym będzie nowoczesna pompa ciepła. Budynek po remoncie będzie posiadał 10 kW instalacje fotowoltaiczną, która będzie produkowała energię elektryczną na potrzeby budynku. Pomieszczenia zyskają nowe posadzki, elewacje, instalacje oraz nowy dach. Budynek będzie miał po remomcie nowy układ pomieszczeń, w których pomieszczą się Pracownia Orange oraz filia Miejskiej Biblioteki. KGW z Golesz Dużych zyska nowoczesną kuchnię i piękną salę na sołeckie wydarzenia. 

Wartość inwestycji to 1,4 mln zł, w tym pozyskana dotacja o wartości 0,7 mln zł. Prace budowlane mają się zakończyć do 4 września br. 

11 marca 2020 r. plac budowy odwiedzili Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros wraz z zastępcą Dymitrem Jędryką oraz przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Klewin, sołtys w Goleszach Dużych. 
← powrót