Robert Grudzień Zasłużony dla Wolborza

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 3 =
27-01-2018
Tytuł Zasłużony dla Gminy Wolbórz Pan Robert Grudzień otrzymał z rąk Burmistrza Wolborza Andrzeja Jarosa i Bogdana Szulca, Przewodniczącego Rady Miejskiej.
zdjęcie
Pan Robert Grudzień jest wybitnym artystą muzykiem, kompozytorem i dyrektorem wielu muzycznych festiwali, w tym naszego Letniego Festiwalu w Kolegiacie Wolborskiej. 
Na co dzień pracuje jako solista Filharmonii Lubelskiej. Organizuje prestiżowe koncerty, spektakle i festiwale muzyczne w całej Polsce. Jest absolwentem Liceum Muzycznego w Lublinie, Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Hochschule für Musik w Düsseldorfie. Brał udział w kursach mistrzowskich w Szwajcarii i Republice Czeskiej. Znany jest jako koncertujący organista. Od kilku lat czynnie udziela się jako pianista i klawesynista. Jego nazwisko wielokrotnie pojawia się w programach koncertowych obok najwybitniejszych artystów różnych dziedzin i specjalności. Jest dyrektorem Fundacji im. Mikołaja z Radomia, która organizuje liczne koncerty oraz akcje na rzecz zabytkowych organów w Polsce. Wykłada również gościnnie w Szwajcarii i Niemczech.

To właśnie dzięki Panu Robertowi Grudniowi w Kolegiacie Wolborskiej od 10 lat odbywają się koncerty w ramach Letniego Festiwalu. Stanowią one nie tylko doskonałą rozrywkę i formę spędzenia wolnego czasu, ale co ważne, posiadają także walor edukacyjny. Mieszkańcy naszej gminy mają możliwość za darmo obcowania z kulturą wyższą, poznania dzieł muzyki klasycznej zarówno polskiej jak i światowej. 

Sylwetkę Pana Roberta Grudnia przybliżył tłumnie zebranym mieszkańcom na Koncercie Bogdan Szulc, Przewodniczący Rady Miejskiej. W spotkaniu uczestniczyli też przyjaciele i inicjatorzy Letnich Koncertów w Kolegiacie Państwo Nina i Andrzej Polowie, którzy od 10 lat wspierają organizację koncertów. 

W trakcie Koncertu Noworocznego Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza podsumował rok miniony i przedstawił plany inwestycyjne na rok bieżący.  Tego wieczoru w Wolborzu zainaugurowane zostały także rocznicowe obchody 100-Lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dokonał tego wraz z Burmistrzem Wolborza dr Sebastian Adamkiewicz z Muzeum Tradycji Niepodległościowych, które objęło patronatem odsłonięcie w Wolborzu popiersia Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uroczystość planowana jest na finał obchodów jubileuszowych, jesienią tego roku, a popiersie Marszałka stanie na Pl. Władysława Jagiełły. 

W koncercie wziął udział Piotr Wojtysiak, Wicestarosta Piotrkowski, powiatowi i miejscy radni, dotychczasowi zasłużeni i honorowi obywatele Wolborza oraz licznie przybyli mieszkańcy gminy. Koncert uświetnił występ Śpiewającej Rodziny Kaczmarków. Na zakończenie wieczornego spotkania z kulturą, mieszkańcy naszej gminy wzięli udział w tradycyjnym już toaście noworocznym. 

Tu relacje prasowe z tego wydarzenia - piotrkowski24.pl
Tu relacja video - kanał FB Wolbórz 

 
← powrót