Komunikat

Rowerowy Rajd Modrzewskiego już za nami

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =
11-09-2023
Piękna pogoda oraz dobry humor dopisał uczestnikom Rowerowego Rajdu Modrzewskiego, który odbył się w sobotę 9 września 2023 r. 
zdjęcie
O godz. 11.00 na placu Władysława Jagiełły w Wolborzu, na starcie rajdu stanęło dziewięćdziesięciu cyklistów, kolejnych 14 dołączyło w trakcie rajdu. Zebranych pod pomnikiem A.F. Modrzewskiego powitał Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Zbigniew Ziemba, który obdarował zebranych upominkami przydatnymi każdemu rowerzyście oraz prezes Wolborskiego Towarzystwa Kultury i Turystyki Kamila Dubilas.

Obecność wicemarszałka nie była przypadkowa. Dzięki środkom woj. łódzkiego w ramach programu  MoceNadŁódzkie możliwe było zrealizowanie projektu Rowerowy Rajd Modrzewskiego w ramach obchodów 750-lecia Wolborza. 

Po pokonaniu 17 km trasy Wolbórz – Młoszów – Golesze Duże – Żarnowica – Leśny Ośrodek Edukacji i Rehabilitacji Zwierząt w Kole każdy z uczestników otrzymał okolicznościowy medal i mógł odpocząć, delektując się gorącym posiłkiem, pysznymi ciastami i lemoniadą, które przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Goleszach Dużych. 

Na najmłodszych i najstarszych uczestników imprezy, którzy samodzielnie dojechali rowerem do mety czekały puchary, statuetki i koszulki z logo WTKiT, które wręczył Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros, również uczestnik rajdu, w towarzystwie Honorowej Prezes Towarzystwa, pani Jadwigi Banaszkiewicz. Dla nieco starszych dzieci i młodzieży przygotowano okolicznościowe pamiątki oraz słodycze.

W czasie, gdy najmłodsi bawili się pod opieką animatora odbył się konkurs wiedzy o Wolborzu. Nagrodami były personalizowane słodycze. 
Rajd zakończył się niespodzianką, którą przygotowali studenci leśnictwa, a mianowicie karmieniem młodych łosi butelkami z mlekiem.
Rajd był tylko jednym z elementów projektu. Zapraszamy na część podsumowującą, która odbędzie się 23 września w Wolborskim Centrum Kultury, o godzinie 18:00. Wystąpi Kameralna Orkiestra PSM I i II St. W Piotrkowie Trybunalskim. 

Serdeczne podziękowania kierujemy do wicemarszałka województwa łódzkiego Zbigniewa Ziemby, Burmistrza Wolborza Andrzeja Jarosa, Nadleśnictwa Piotrków, Anety i Marka Nowaków oraz wszystkich uczestników rajdu.
← powrót