Świetlica środowiskowa w Proszeniu

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 5 =
10-05-2024
Dziś w Proszeniu otwarta została świetlica środowiskowa, z której korzystać będzie społeczność sołectwa oraz osoby korzystające z terapii uzależnień. 
zdjęcie
Prace związane z remontem budynku komunalnego w Proszeniu rozpoczęły się w 2021 r. Zrujnowany budynek po byłym skupie mleka stał na tyłach miejscowej OSP niezagospodarowany latami, decyzję o jego remoncie podjął Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza. 

Praktycznie ze starego budynku zostały tylko ściany. Obiekt dostał nowy dach, stolarkę okienną, ocieplenie, nowe instalacje: elektryczną, centralnego ogrzewania oraz wodociągową oraz wyposażenie. Budynek jest w pełni umeblowany. 

Dziś piękna świetlica z zapleczem kuchennym i sanitarnym wyposażona w nowoczesną pompę ciepła będzie służyła do spotkań stowarzyszenia AA, które prowadzi spotkania terapeutyczne, ale także innym mieszkańcom i organizacjom z terenu sołectwa Proszenie. 

W spotkaniu z okazji otwarcia obiektu wzięła udział społeczność Proszenia, kierownictwo MOPS, radni Rady Miejskiej oraz Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros i przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Klewin, którzy przekazali w prezencie ufundowany przez gminę telewizor. Cała inwestycja zrealizowana w Proszeniu kosztowała 140 tys zł. 
← powrót