W weekend zapraszamy rodziny do Bogusławic

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =
18-04-2024
W dniach 19-21.04.24 w Stadzie Ogierów w Bogusławicach odbędą się Zawody Krajowe we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego.
zdjęcie
Wszechstronny konkurs konia wierzchowego (WKKW) to olimpijska konkurencja jeździectwa, jeden z najbardziej widowiskowych sportów konnych wspierany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). Jest wszechstronnym sprawdzianem konia i jeźdźca, wymagającym dużego doświadczenia. Zawody odbywają się w czasie trzech dni, podczas których przebiegają trzy różne próby sprawności jeźdźca i konia. Składają się na nią próba ujeżdżenia próba terenowa oraz próba skoków przez przeszkody.

W czasie całych zawodów dostępny będzie duży dobrze zaopatrzony bar serwujący posiłki domowe, pizzę, zapiekanki i inne przekąski, napoje, desery lodowe (granita). Otwarta będzie strefa Grill Bar z pysznymi potrawami z grilla oraz Food Truck - lody świderki, wata cukrowa, popcorn i gofry.

W niedzielę 14 kwietnia odbędą się Zawody Hobby Horse przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 16 lat oraz Hobby Horse o wymiarach minimum 60 cm.  Zawodnik by ukończyć konkurs musi pokonać tor przeszkód (parkur) w odpowiedniej kolejności od linii startu do linii mety. Przejazd i pomiar czasu kończą się po pokonaniu trasy przejazdu i przekroczeniu linii mety. W trakcie przejazdu zawodnik musi trzymać Hobby Horse między udami i co najmniej w jednej ręce. Wszyscy uczestnicy otrzymają nagrody, a punkty zdobyte w zawodach zostaną zsumowane do Pucharu Stada Ogierów Hobby Horse 2024 którego finał odbędzie się podczas wydarzenia Hubertus 2024 w dniu 19 października. 

Dodatkową niedzielną atrakcją będzie możliwość przejazdu bryczką (piknik wagon) po terenie Stada, zwiedzanie obiektu wraz z przewodnikiem, zjeżdżalnia, zamek dmuchany i inne dmuchańce oraz oprowadzanie na kucyku dla najmłodszych.

Zawody WKKW są najpełniejszym sprawdzianem umiejętności jeźdźca i konia i są rozgrywane podczas trzech dni zmagań jeździeckich. Podczas zawodów, należy pokonać wszystkie trzy próby z jak najmniejszą ilością punktów karnych; bonifikacyjne punkty z próby ujeżdżenia są odpowiednio przeliczane. Wynik każdej próby ma duże znaczenie w wyłanianiu zwycięzcy, jednak najczęściej decydującą jest próba terenowa. 

Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesław Siekierski, Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak oraz Burmistrz  Wolborza Andrzej Jaros.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Jeździeckie Napoleońska Zagroda.

Szczegółowe informacje www.stadoboguslawice.com.pl
← powrót