Wolbórz ponownie nr 1 w powiecie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 3 =
01-12-2022
1 grudnia 2022 w Łodzi poznaliśmy zwycięzców kolejnego Rankingu Gmin Województwa Łódzkiego. Wolbórz ponownie w czołówce.
zdjęcie
W ubiegłym roku było podobnie, Gmina Wolbórz utrzymała  w rankingu 1 miejsce w powiecie piotrkowskim. Celem rankingów jest wyłonienie i promocja jednostek samorządowych wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego na tle regionu. Rankingi wyróżnia to, iż podstawą oceny zbiorczej są specjalnie dobrane wskaźniki, odnoszące się do różnych wymiarów działalności jednostek samorządowych. 

Ocenie poddawane są takie czynniki jak m.in. średnioroczne dochody własne budżetów gmin, wydatki budżetów gmin na inwestycje, pozyskiwanie środków zewnętrznych. Przy analizie i ocenie danych organizatorzy współpracują z Głównym Urzędem Statystycznym.

- To dla nas duże wyróżnienie, ponieważ ranking polega na ocenie wskaźników ekonomicznych. To nie jest ranking, w którym nagrodę można sobie niejako kupić. Tu twardo mówią liczby, a nasza gmina należy do najbogatszej w powiecie piotrkowskim. Ja wiem, że zaraz podniosą się głosy, że tyle jeszcze mamy potrzeb… tak, zgadzam się z takimi opiniami, dlatego ze swoim zespołem pracujemy by sprostać tym potrzebom. Wystarczy przejechać się po gminie, ona się zmienia dla mieszkańców. - podsumował Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza, który nagrodę odebrał wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Zbigniewem Klewinem. 

Na tle województwa łódzkiego w kategorii gmin wiejskich zwyciężyła Gmina Kleszczów, w kategorii gmin miejsko-wiejskich Gmina Rzgów, a w kategorii gmin miejskich Miasto Brzeziny.
← powrót