Wolborzanie u Pierwszej Damy

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 6 =
13-06-2024
Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda przyjęła w pałacu Prezydenckim w Warszawie Klub Inteligencji Katolickiej z Wolborza. W spotkaniu wziął udział Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza. 
 
zdjęcie
Klub Inteligencji Katolickiej im. Świętego Jana Pawła II w Wolborzu, pod przewodnictwem Joanny Dolińskiej, działa już 15 lat. Z tej okazji grupa osób tworzących Klub wraz z Burmistrzem Wolborza Andrzejem Jarosem i ks. Tomaszem Owczarkiem, proboszczem parafii Św. Mikołaja w Wolborzu gościła z wizytą w Pałacu Prezydenckim. 


Delegacja KIK z Wolborza pojechała do Warszawy na zaproszenie Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser-Duda. Spotkanie trwało blisko dwie godziny. Nasza delegacja zwiedziła Pałac Prezydencki z kaplicą oraz prezydenckie ogrody. Odbyło się także spotkanie przy stole z Pierwszą Damą, która opowiedziała o swojej codziennej pracy i ciekawostkach jakie jej towarzyszą. Pani Joanna Dolińska przedstawiła działalność KIK i jego historię, a ks. Tomasz Owczarek opowiedział o wolborskiej Kolegiacie.

- Bardzo się cieszę, że mogłem spotkać się z Pierwszą Damą i opowiedzieć jej o historii Wolborza, o wolborskim zamku. Wręczyłem Pani Prezydentowej makietę Małego Wawelu, naszego zamku tak nazywanego przez archeologów. Pani Prezydentowa poświeciła nam naprawde dużo swojego cennego czasu, to było bardzo miłe i ciekawe spotkanie. - powiedział Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza. 

Na zakończenie wizyty delegacja z Wolborza, na pamiątkę tego spotkania, otrzymała upominki od Pierwszej Damy. 

Relacja ze spotkania na stronie www.prezydent.pl
← powrót