Wyrabiali pączki z Burmistrzem

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 2 =
07-02-2024
Ponad 200 pysznych pączków zrobiły panie z KGW Swolszewice Duże. Pączki urabiał też Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Wolborzu. 
zdjęcie
"Tłusty Czwartek" - ostatni czwartek przed wielkim postem w kalendarzu chrześcijańskim, znany także jako zapusty, ale także święto pączka. Wśród pracowników Urzędu Miejskiego w Wolborzu zrodził się pomysł, aby pączki zrobić samodzielnie. Inicjatywa z marszu przyjęta została przez Andrzeja Jarosa Burmistrza Wolborza, który zakupił produkty i dołączył w środowy wieczór do zespołu przygotowującego pączki.

Aby były to pączki wyjątkowe, zaproszono do kierowania zespołem Panią Marysię Owsiankę wraz z członkiniami KGW Swolszewice Duże. I to nie był przypadek, bowiem Pani Marysia wygrała w zeszłym roku wojewódzki konkurs "Łódzkie Smakuje Najlepiej" w kategorii "potrawy słodkie" przygotowując najsmaczniejszego pączka. 

- Z pokolenia na pokolenie kuchnia i przygotowywanie smacznych dań to moja pasja i sposób na życie. Przepis na dobrego pączka przekazała mi mama, a ja dzielę się nim z kolejnymi osobami, dziś z pracownikami urzędu na czele z burmistrzem, który jak widać nam tu pomaga. Do wyrobienia ciasta na 33 pączki potrzebujemy: 1 kg mąki, 10 dag drożdży, 0,5 l mleka, 200 gr margaryny, 3/4 szklanki cukru, 10 żółtek i 4 łyżki spirytusu. Ciasto wyrabiamy, odstawiamy, a po pewnym czasie urabiamy pączki zatapiając w cieście marmoladę. Potem smażymy w oleju, smarujemy lukrem i posypujemy skórką z pomarańczy. Smacznego. - podzieliła się przepisem Pani Maria Owsianka.

Pączki wyrabiali, oprócz urzędników, przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Klewin, radny Grzegorz Gonciarz i Burmistrz Andrzej Jaros. 

- Jak widać, mam bardzo kreatywny zespół pracowników. Pozyskują pieniądze unijne, obsługują naszych interesantów, ale także potrafią robić świetne pączki pod okiem Pań z KGW Swolszewice Duże, którym bardzo dziękuję za pomoc i wsparcie. Pączki są wyśmienite. - podsumował Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza. 

Tradycyjne pyszne pączki przygotowane w Domu Ludowym w Goleszach Dużych, które użyczyło kuchni, będą skonsumowane w czwartkowy poranek. Smacznego. 

Relacje prasowe:
NaszeMiasto.pl
Piotrkowski24.pl
← powrót