Zaśpiewało MAZOWSZE

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 1 =
14-10-2018
Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze wystąpił w Wolborzu na zaproszenie Burmistrza Andrzeja Jarosa. Zespół uświetnił odsłonięcie pomnika Marszałka Piłsudskiego na pl. Jagiełły. 
zdjęcie
Zespół Mazowsze obchodzi w tym roku 70-lecie powstania. Do Wolborza przyjechał w ponad 100 osobowym składzie by uświetnić obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Koncert w Wolborzu uświetnił odsłonięcie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego na pl. Jagiełły. Koncert w kolegiacie wolborskiej cieszył się ogromnym zainteresowaniem a owacji na stojąco nie było końca. 

Gości w kolegiacie powitali przed koncertem proboszcz parafii Św. Mikołaja Biskupa ks. Tomasz Owczarek wraz z Burmistrzem Wolborza Andrzejem Jarosem. 

Zespół Mazowsze należy do największych na świecie zespołów artystycznych, sięgających do bogactwa narodowych pieśni i tańca. Dla mieszkańców Gminy Wolbórz występ zespołu to chwila wyjątkowa. Na naszym terenie działa bowiem Szkoła Podstawowa w Proszeniu imieniem założycieli zespołu Miry i Tadeusza Sygietyńskich. Mazowsze gościło w tej szkole w roku 2006 podczas uroczystego nadania imienia placówce.

Po zakończeniu koncertu w kolegiacie wolborskiej kosz kwiatów wręczył dyrektorowi zespołu, dyrygentowi Jackowi Bonieckiemu, Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros w towarzystwie dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Miry i Tadeusza Sygietyńskich w Proszeniu, założycieli Mazowsza. 

Jeszcze więcej zdjęć na portalach:
Piotrkowski24.pl
NaszeMiasto.pl

Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros serdecznie dziękuje organizacjom i pracownikom Urzędu Miejskiego za pomoc w organizacji tego wielkiego święta. Szczególne podziekowania należą się Kołom KGW z Młynar i Żywocina, druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych w Wolborzu, Świątnikach i Komornikach oraz Wolborskiemu Centrum Kultury, które przyjeło w swych murach liczny zespół artystów i techników Mazowsza, zapewniając także profesjonalną oprawę całego wydarzenia. 

Fot. Michał Karbowiak i Marcin Pampuch
← powrót