Komunikat

Zawody w powożeniu w Bogusławicach

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 4 =
25-05-2023
W dniach 25-28 maja w Stadzie Ogierów w Bogusławicach odbędą się Międzynarodowe Zawody w Powożeniu. 
zdjęcie
Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Jeździeckie Napoleońska Zagroda. W piątek odbędą się konkursy ujeżdżenia oraz w sobotę maraton. W niedzielę zawodnicy będą zmagać się w konkursie zręczności powożenia, następnie ok godz. 15 nastąpi ceremonia dekoracji uczestników. Celem zawodów jest sprawdzenie wartości użytkowej koni oraz kultywacja kultury jeździeckiej.

W czasie całych zawodów dostępny będzie duży dobrze zaopatrzony bar serwujący posiłki domowe, zapiekanki i inne przekąski, napoje, desery lodowe (granita) oraz Food Truck - lody świderki, wata cukrowa, popcorn i gofry.

W niedzielę w godzinach 10 – 16 odbędzie się festyn Dzień Dziecka 2023 na którym atrakcjami będzie możliwość przejazdu bryczką (piknik wagon) po terenie Stada, zwiedzanie obiektu wraz z przewodnikiem, zjeżdżalnia i zamek dmuchany, oprowadzanie na kucyku dla najmłodszych oraz pokaz strażacki.

Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak oraz Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros.
← powrót