Zwyciężyła drużyna OSP Bogusławice

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
22-01-2023
22 stycznia w hali sportowej w Wolborzu odbył się halowy turniej w piłkę nożną drużyn OSP Gminy Wolbórz o puchar Burmistrza Wolborza.
zdjęcie
Do zawodów przystąpiło 8 drużyn, reprezentujące OSP z Bogusławic, Lubiatowa, Młynar, Polichna, Proszenia, Psar Lechawy, Wolborza i Żarnowicy. Po meczach eliminacyjnych rozgrywanych w dwóch grupach wyłoniono półfinalistów.

W półfinałach drużyna OSP Bogusławice pokonała 1:0 OSP Lubiatów, a w meczu OSP Proszenie z OSP Wolbórz wyłoniono zwycięzcę po serii rzutów karnych. Zwyciężyła drużyna OSP Proszenie. W meczu o III miejsce OSP Wolbórz pokonała 2:0 OSP Lubiatów. W finale drużyna OSP Bogusławice w regulaminowym czasie zremisowała 0:0 z OSP Proszenie. Zwycięzcę turnieju wyłoniły rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy OSP Bogusławice, wygrywając 4:3.

Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros, który bacznie obserwował mecze półfinałowe i finałowe, po zakończeniu zmagań wręczył trzem najlepszym drużynom puchary i dyplomy, a pozostałym drużynom dyplomy uczestnictwa. Burmistrz wręczył także wyróżnienia indywidualne dla najlepszego bramkarza i najlepszego strzelca. Najlepszym strzelcem został Łukasz Latocha z OSP Wolbórz, strzelając 4 bramki w turnieju. Najlepszym bramkarzem wybrano Adama Kołodziejczyka z OSP Bogusławice.

Turniej został przeprowadzony sprawnie i bezpiecznie, zgodnie z zasadami fair play.

Duży wkład pracy w przygotowanie i przeprowadzenie turnieju włożyli druhowie Prezydium Zarządu Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Wolborzu na czele z prezesem dh Jackiem Miksą i Komendantem Miejsko-Gminnym OSP w Wolborzu dh Ryszardem Mazurkiewiczem.

Drużyna OSP Bogusławice będzie reprezentowała naszą gminę na turnieju powiatowym, który zostanie przeprowadzony w dniu 12 lutego w Moszczenicy.
← powrót