Komunikat

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =

Elektroniczna Skrzynka Podawcza to środek komunikacji elektronicznej służący do przekazywania informacji (np. wysyłania wniosków, pism lub innych dokumentów) podmiotowi publicznemu przy wykorzystaniu sieci teleinformatycznej (ePUAP).
Dzięki bezpłatnemu Profilowi Zaufanemu (odpowiednik bezpiecznego podpisu elektronicznego) można również załatwiać wybrane sprawy w urzędach przy pomocy platformy ePUAP.
Portal zapewnia sprawną komunikację pomiędzy:

  • Obywatelami a administracją
  • Przedsiębiorcami a administracją
  • Instytucjami administracji publicznej
W ten sposób można się również skontaktować z Urzędem Miejskim w Wolborzu.

 
Załóż Twój profil zaufany
 
Jeżeli chcesz załatwiać sprawy urzędowe online, potrzebujesz profilu zaufanego (eGo). To bezpłatne narzędzie, dzięki któremu możesz potwierdzać swoją tożsamość w Internecie (służy jako Twój elektroniczny podpis). Za jego pomocą możesz łatwo, szybko i bezpiecznie wysyłać oraz sprawdzać dokumenty w różnych serwisach urzędowych.

Czym jest profil zaufany?
Profil zaufany to zbiór informacji o użytkowniku. Wprowadzone dane są weryfikowane. Dzięki temu każda osoba, która ma profil zaufany, jest wiarygodna — nikt nie może się pod nią podszyć. Dane na profilu zaufanym są odpowiednio zabezpieczone, aby nikt — poza właścicielem — nie miał do nich dostępu i nie mógł ich wykorzystywać.
Za pomocą profilu zaufanego potwierdzisz swoją tożsamość w Internecie i podpiszesz elektroniczne dokumenty — na przykład gdy składasz wniosek przez Internet, nie musisz go drukować, podpisywać i skanować albo dosyłać go pocztą do urzędu. Wystarczy, że podpiszesz go profilem zaufanym.

Co zyskasz?
Dzięki profilowi zaufanemu możesz korzystać z setek usług online na wielu portalach urzędowych. Takimi portalami są między innymi:

Kto może założyć profil zaufany?
Każdy, kto ma numer PESEL.

Kiedy można założyć profil zaufany?
W dowolnym momencie.

Jak długo jest ważny profil zaufany?
3 lata. Potem możesz przedłużać jego ważność o kolejne 3 lata.

Ile zapłacisz?
Usługa jest bezpłatna.

Ile będziesz czekać?
Profil zaufany założysz od razu.

 
Sprawdź, jak założyć profil zaufany