Komunikat

46 edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 8 =
21-03-2024
20 marca 2024 roku w szkole podstawowej w Wolborzu odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.
zdjęcie
Organizatorem eliminacji był Zarząd Miejsko – Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Wolborzu  Eliminacje odbyły się w trzech grupach, w których udział wzięła następująca ilość uczestników;


I grupa – szkoła podstawowa – klasa I – IV – 13 osób
II grupa – szkoła podstawowa – klasa V – VIII – 15 osób
III grupa – szkoła ponadpodstawowa – 1 osoba.

Eliminacje przeprowadzone zostały dwuetapowo, w pierwszym etapie wszyscy uczniowie rozwiązywali test składający się z 50 pytań. Po sprawdzeniu wyników 5 uczestników z każdej grupy, którzy uzyskali największą ilość punktów, odpowiadało na 5 pytań.Po zakończeniu zmagań w poszczególnych grupach zwyciężyli:

I grupa: 
1 miejsce – Julia MALEC                   – szkoła podstawowa w Proszeniu
2 miejsce – Magdalena LISZEWSKA – szkoła podstawowa w Proszeniu
3 miejsce – Rhian TOOLAN               – szkoła podstawowa w Proszeniu

II grupa:
1 miejsce – Hanna OSTALAK   – szkoła podstawowa w Proszeniu
2 miejsce – Nikola SOŃTA        – szkoła podstawowa w Proszeniu
3 miejsce – Julia KWARCIANA – szkoła podstawowa w Proszeniu

III grupa
1 miejsce – Amelia MIDERA – MDP Proszenie

Uczniowie ze szkoły podstawowej w Proszeniu są aktywnymi członkami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP Proszenie. W nagrodę uczniowie, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w każdej grupie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Wolborza Andrzeja Jarosa, który osobiście gratulował wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników i najlepszym wręczał nagrody rzeczowe. Turniej przygotowali i sprawnie przeprowadzili Komendant Gminny dh Ryszard Mazurkiewicz i inspektor ds. zarządzania kryzysowego ochrony ludności i spraw obronnych Urzędu Miejskiego w Wolborzu Jan Badek oraz Naczelnik OSP Lubiaszów – dh Józef Dubilas.

Zdobywcy pierwszych miejsc reprezentować będą Gminę Wolbórz podczas eleminacji powiatowych w dniu 15.04.2024 w Piotrkowie Tryb.. 
← powrót