Wolbórz - 19 miejsce w kraju

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 8 =
04-12-2020
Opublikowany został Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego w Polsce. Wolbórz w swojej kategorii gmin miejsko-wiejskich uplasował się na 19 miejscu w Polsce, a na 1 w powiecie piotrkowskim. 
zdjęcie
Organizatorem rankingu jest Europejski Kongres Samorządów, który po raz pierwszy przeprowadził analizę finansową polskich samorządów w roku 2017 podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju. Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego w Polsce to jedyne opracowanie w kraju, które obejmuje wszystkie jednostki samorządu terytorialnego. Jest kompleksowe, apolityczne i obiektywne, mierzone aktualnymi wskaźnikami ekonomicznymi. Pracując nad nim, naukowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie przebadali prawie 2 800 gmin, miast i powiatów.

- To bardzo miarodajny ranking w dodatku opracowany przez bardzo prestiżowe i znane w Europie marki jakimi są Europejski Kongres Samorządów i Forum Ekonomiczne. Wolbórz jest na 19 pozycji w Polsce, niezmiennie na 1 miejscu w powiecie piotrkowskim, a na 4 w województwie łódzkim. Teraz mamy czas pandemii, wszystkie samorządy borykają się ze spowolnieniem gospodarki, mam nadzieje, jednak, że budżet na 2021 rok, nad którym teraz pracujemy pozwoli z optymizmem patrzeć w przyszłość. - podsumował Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza. 

W rankingu finansowym polskich samorządów brano pod uwagę ocenę siedmiu wskaźników:

1. Udział dochodów własnych w dochodach ogółem.
2. Relacja nadwyżki operacyjnej do dochodów ogółem. 
3. Udział wydatków inwestycyjnych.
4. Obciążenie wydatków bieżących wydatkami na wynagrodzenia.
5. Udział środków europejskich w wydatkach ogółem. 
6. Relacja zobowiązań do dochodów ogółem.
7. Udział podatku dochodowego od osób fizycznych w dochodach bieżących. 

Tu link do Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego w Polsce za rok 2019 


 
← powrót